Szukaj

Finisaż wystawy Krzysztofa Sokołowa

W sianowskiej Galerii Zorza, 15 listopada br., odbył się finisaż wystawy 📷📸 fotograficznej Krzysztofa Sokołowa. To ostatni w tym roku akord Folk Film Festiwalu 2022, który miał miejsce na przełomie września i października br. Jednym z jego wydarzeń był wernisaż wystawy, w całości poświęconej miastu i gminie Sianów. Krzysztof Sokołów, z powodu wyjazdu na plener, nie mógł być obecny na otwarciu. 🖼
 
– Sianów zawsze był mi w jakiś sposób bliski – mówił wieloletni fotoreporter „Głosu Koszalińskiego” i innych tytułów gazet lokalnych i ogólnopolskich, który niedawno przeszedł na emeryturę, a mimo to wciąż związany jest zawodowo z koszalińską szkołą „Elektronikiem”. – Nie tylko dlatego, że miasto i okolicę często fotografowałem, ale też dlatego, że to jest po prostu piękna i malownicza okolica. Doskonałe miejsce na spacer, plener. 😉
 
Na gości wydarzenia czekała specjalna atrakcja. Dzięki uprzejmości Archiwum Państwowego (AP) w Koszalinie pięć osób otrzymało najnowsze wydawnictwo AP – 📰📖album fotograficzny z rozmową z Krzysztofem Sokołowem „Fotograf mówi zdjęciami”. Niedawno, w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, odbyła się promocja publikacji imponującej objętością i starannością przygotowania edytorskiego.
Była to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia, współpraca Centrum Kultury i Biblioteki w Sianowie z Archiwum Państwowym w Koszalinie. Zwłaszcza, że w zasobach AP znajduje się wiele interesujących materiałów związanych z historią miasta i gminy. Książka ze zdjęciami Krzysztofa Sokołowa dostępna jest już w wersji elektronicznej, do pobrania lub lektury, na stronie AP w Koszalinie.
 
Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenie w Galerii Zorza.
📅22 listopada br. odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej, 🎨🎨pochodzącej z Polanowa, malarki Wandy Zabrockiej. Zapraszamy!
Foto: Waldemar Kosowski
Skip to content