O konkursie

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w niepowtarzalnym konkursie Krótkich Filmów KOKOFY, który odbywa się w ramach 9. edycji Folk Film Festiwal w Sianowie.

W zeszłym roku Przewodniczącym konkursu był Sławomir Fabicki. Reżyser filmowy, scenarzysta i członek Europejskiej Akademii Filmowej. Ukończył Studium Scenariuszowe
i Wydział Reżyserii 
PWSFTviT w Łodzi. Został nominowany do studenckiego Oscara za film „Męska sprawa” w kategorii film zagraniczny w 2001 roku.

To właśnie Sławomir Fabicki nadał temat tegorocznej edycji KOKOFY, który brzmi „Wolność”.  Temat ten jest bardzo szeroki, odzwierciedlający obecne czasy. Wolność pozwala dokonywać wybór spośród wszystkich dostępnych opcji. Najogólniej rzecz biorąc, wolność to możliwość wyboru. Kierowanie się wyłącznie swoją własną wolą. Do 24 lutego idea Wolności miała zupełnie inny wydźwięk i inne inspiracje. Od tego czasu temat zyskał inny wymiar, dający duże możliwości!

W tym roku przewodniczącą konkursu będzie wybitna polska reżyserka i scenarzystka teatralna
i filmowa – Magdalena Piekorz.
Ukończyła reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Zajmowała się głównie realizacją filmów dokumentalnych, nagradzanych później na różnych festiwalach. Przygotowała też 25-odcinkową telenowelę dokumentalną Chicago. W 2004 powstał jej debiut fabularny – Pręgi – oparty na prozie Wojciecha Kuczoka. Film ten zdobył główną nagrodę Złotych Lwów na 29. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, był też polskim kandydatem do Oscara w 2005.

Jeden FILM, jeden TEMAT, jedna MINUTA IDEA

Konkurs „KOKOFY”, polega na nagraniu jednominutowego filmu. Reguły konkursu są proste: wystarczy w dowolnej technice i na dowolnym sprzęcie przygotować jednominutowy film.

Może to być fabuła, mini dokument oraz forma. Wszystko zależy od autora.

Przesłanie prac oraz formularza zgłoszeniowego możliwe jest za pośrednictwem strony internetowej www.folkfilm.pl.
Przesyłanie filmów drogą elektroniczną na serwer, możliwe jest do 20  września  2022 roku
(bez konieczności przesyłania formularza zgłoszeniowego).

Nagrody pieniężne:
I nagroda – 3000,00 zł,
II nagroda – 2000,00 zł,
III nagroda – 1000,00 zł.

Więcej informacji wraz z regulaminem znajdą Państwo na naszej stronie folkfilm.pl zakładka Kokofy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Miejsce festiwalu: 29 września – 02 października 2022 roku – Kino Zorza.

 

Skip to content