Zbliżamy się do końca listy projekcji, przed nami jeszcze filmowy weekend.

👉Zbliżamy się do końca listy projekcji, przed nami jeszcze filmowy weekend. Tymczasem czwartek i piątek na Folk Film Festiwal to przejmująca opowieść o moralności z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej oraz polsko-włoska intryga z równie utalentowanym Piotrem Adamczykiem.

📽 Czwartek / 19:00 „Wszystkie nasze strachy”, reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt
📽 Piątek / 19:00 „Wrobiony”, reż. Piotr Śmigasiewicz

Zwiastuny poniżej 👇

WSZYSTKIE NASZE STRACHY / 29 WRZEŚNIA / CZWARTEK / GODZINA 19:00

Film otrzymał nagrodę Złote Lwy – Najlepszy Film w 2021 roku, a w 2022 roku Łukasz Gutt – otrzymał orła odkrycie roku za reżyserię 

Dramat | Od lat: 15 | 90 min | Produkcja: Polska 2021 | Reżyseria: Łukasz Ronduda / Łukasz Gutt | Premiera 5 listopada 2021 

Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

WROBIONY / 30 WRZEŚNIA / PIĄTEK / GODZINA 17:00

Kryminał | Od lat: 15 | 101 min | Produkcja: Polska 2022 | Reżyseria: Piotr Śmigasiewicz | Premiera: 19 sierpnia 2022

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowopoznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

Skip to content