Szukaj

Kolejne projekcje filmowe na Folk Film Festiwal

👉Kolejne projekcje filmowe na Folk Film Festiwal.

Środa zaskoczy nas hipnotycznym, hip-hopowym dramatem muzycznym oraz futurystyczną wizją Polski w klimacie sci-fi. Bądźcie gotowi na zdecydowanie świeże spojrzenie na kino!

📽 17:00 „Inni ludzie”, reż. Aleksandra Terpińska
📽 19:00 „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”, reż. Michał Krzywicki

Kolejne tytuły już wkrótce! Zwiastuny poniżej 👇

 

INNI LUDZIE 

Dramat\Muzyczny | Od lat: 15 | 106 min | Produkcja: Polska, Francja 2022 | Premiera: 18 marca 2022 | Reżyser: Aleksandra Terpińska

Inni ludzie” to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Fabijański).

Na pierwszy rzut oka Kamil (Beler) i Iwona (Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

DZIEŃ, W KTÓRYM ZNALAZŁEM W ŚMIECIACH DZIEWCZYNĘ

Akcja\Sci-Fi | 98 min | Produkcja: Polska 2022 | Premiera: 22 czerwca 2022 | Reżyser: Michał Krzywicki 

Polska, rok 2028. Osoby skazane za ciężkie przestępstwa poddaje się automacji. Goli im się głowy, a na szyjach zapina obroże, które regularnie wstrzykują do organizmu odurzającą substancję otępiającą zmysły. Więźniowie bezpowrotnie tracą wszystkie wspomnienia, a następnie są poddawani szkoleniom do prac nie wymagających zaangażowania intelektualnego. Zautomatyzowane w ten sposób jednostki państwo wykorzystuje niewolniczo do prac społecznych lub wypożycza prywatnym przedsiębiorcom za opłatą.

Tymczasem były aktywista na znak protestu ogłasza swoje samobójstwo, które zamierza popełnić na żywo w Internecie, w Sylwestra. Chce tym samym w ostateczny sposób przeciwstawić się wprowadzonemu w Polsce reżimowi. Dzień wcześniej znajduje w śmieciach porzuconą niewolnicę, co powstrzymuje go przed zakończeniem swojego życia i uwalnia lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

Skip to content