Szukaj

Użyteczne narzędzia do tworzenia animacji w domowym zaciszu

Jak radzić sobie z przypływem twórczych pomysłów i ich realizacją gdy pozostała nam jedynie praca w domu? Jest na to sposób! Stworzenie animacji. ???

Wśród filmów konkursowych, które trafiają na nasz Festiwal, wiele z nich to właśnie animacje, co więcej, w latach 2018 i 2017 zajmowały miejsce w zwycięskiej trójce ?konkursu KOKOFY. To bardzo czasochłonna technika tworzenia filmu, jednak można realizować ją w pełni w domowym zaciszu przy użyciu komputera i zaaranżowanej przestrzeni w wypadku animacji poklatkowych.

Pamiętajcie, że początkiem każdego filmu jest przede wszystkim dobrze napisana historia ??, warto wziąć to pod uwagę przed rozpoczęciem wprawiania swoich pomysłów w ruch. Przy okazji zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu KOKOFY, pełen regulamin dostępny jest na naszej stronie folkfilm.pl w zakładce KOKOFY, 6000 zł czeka na zwycięzców.

Poniżej znajdziecie kilka programów, które ułatwią wam rozpoczęcie swojej przygody z tworzeniem animacji, wiele z nich to darmowe programy lub tak jak w wypadku pakietu Adobe, aktualnie dostępne są ich 60-dniowe wersje darmowe.????

Animacja 2D i animacja poklatkowa:
Adobe Photoshop – adobe.com
Adobe Illustrator – adobe.com
Synfig Studio – synfig.org
Pencil 2D – pencil2d.org
Plastic Animation Paper
Krita – krita.org

Animacja 3D:
Blender – blender.org
DAZ Studio – daz3d.com
3ds MAX – autodesk.pl

Motion design/compositing:
Adobe After Effects – adobe.com
BlackMagic Fusion Studio – blackmagicdesign.com
Nuke – foundry.com

Nagrywanie dzwięku:
Audacity – audacityteam.org
Free Audio Editor – free-audio-editor.com

Montaż:
Lightworks – nchsoftware.com
Adobe Premiere Pro – adobe.com
BlackMagic Fusion Studio – blackmagicdesign.com
iMovie – apple.com/imovie/

Skip to content