Szukaj

Kiermasz Smaków – wystawcy!

Już w przyszły weekend rusza Folk Film Festiwal a wraz z nim, Kiermasz Smaków! ❤️??

W naszej uliczce mieszają się smaki, zapachy i kolory różnych miejsc i pasji, a każdy odwiedzający znajdzie coś dla ciała i ducha! ???

Czas-start! Przed nami pierwszych trzech wystawców:

▶️??Swojskie smakowite wyroby – Andrzej Łucka
▶️??Konopne przysmaki – Konopiejka.pl
▶️??Wyjątkowe rękodzieła – Dom Samopomocy „SZANSA”

Zapraszamy do galerii poniżej gdzie znajdują się pełne opisy wystawców, a na dniach ujawnimy kolejnych uczestników!

Swojskie Wyroby Osieki – Andrzej Łucka

Lokalny producent naturalnych wędlin, kiełbas i innych produktów z mięsa wieprzowego, wołowego, drobiu i dziczyzny oraz wyrobów rybnych, jak również gotowych wyrobów spożywczych (pierogi, smalec).

Rodzinna i tradycyjna receptura wyrobów.

Konopiejka. pl

Lokalny producent z Sianowa

Konopie było używane od tysięcy lat. Najczęściej znamy ich zastosowanie w przemyśle włókienniczym . Jednak nasi przodkowie wiedzieli jak wykorzystać całą roślinę. Ostatnie lata to prawdziwy renesans i odkrywanie jej zalet na nowo. Okazuje się, że poza doskonałym włóknem, pysznym i odżywczym ziarnem konopie skrywają także moc w kwiatostanach i liściach. Konopie są też lecznicze – olej konopny czy herbatka. Przygoda Konopiejki z konopią zaczęła się na Folk Film festiwal i Kiermaszu smaków w Sianowie . Wtedy własnie wyszliśmy z pierogami konopnymi,a było to 6 lat temu. W naszej ofercie mamy ciastka , babeczki, ciasto, nutella, pierogi, trufle, mleko, pierogi, herbatka, a także krem – wszystko z konopi.

Środowiskowy Dom Samopomocy „SZANSA”

Uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy „SZANSA” tworzą, często z wielkim trudem i mozołem prace w pracowni rękodzieła. Powstają tam wielobarwne ptaszki, kurki, biżuteria, upominki na różne okazje i dekoracje, które rozweselą każde wnętrze. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas Folk Festiwalu.

Skip to content