Szukaj

Drugi dzień Festiwalu

Jesteśmy już po drugim dniu Festiwalu. Imprezę rozpoczął seans „Święty Interes”, który cieszył się zainteresowaniem wśród fanów polskich filmów o tematyce wiejskiej. Następnie w Galerii „Zorza” byliśmy świadkami otwarcia Wernisażu Fotografii Piotra Baczewskiego, w trakcie którego autor opowiadał o polskiej muzyce, jej twórcach oraz o polskiej wsi.

Kolejnym punktem programu było uroczyste otwarcie Folk Film Festiwal, któremu przewodniczył Burmistrz Gminy i Miasta Sianów- Maciej Berlicki oraz Wicemarszałek Jarosław Rzepa.

W hali namiotowej miało miejsce spotkanie z Jackiem Kałuckim i Markiem Siudymem. Podczas rozmowy, aktorzy opowiedzieli kilka ciekawych anegdot ze swojego życia, między innymi o przebiegu studiów oraz o drodze do kariery. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się spektakl teatralny „Będzie tylko lepiej”. Widzowie, w trakcie przedstawienia rozbawieni do łez, na koniec podziękowali artystom owacjami na stojąco.

Ostatnim punktem programu był koncert zespołu folklorystycznego „Rzepczyno”, który niezwykłą muzyką bawił publiczność do godziny 22. Całą aranżację placu i hali namiotowej przygotowała pani Joanna Sosnowska, a catering zapewnili Państwo Bilczak z „Gościńca pod Kłosem”.

 

Skip to content