Szukaj

Kiermasz 2019

Już w przyszły weekend rusza Folk Film Festiwal a wraz z nim, Kiermasz Smaków! ❤️??

W naszej uliczce mieszają się smaki, zapachy i kolory różnych miejsc i pasji, a każdy odwiedzający znajdzie coś dla ciała i ducha! ???

Czas-start! Przed nami pierwszych trzech wystawców:

▶️??Swojskie smakowite wyroby – Andrzej Łucka
▶️??Konopne przysmaki – Konopiejka.pl
▶️??Wyjątkowe rękodzieła – Dom Samopomocy „SZANSA”

Zapraszamy do galerii poniżej gdzie znajdują się pełne opisy wystawców, a na dniach ujawnimy kolejnych uczestników!

Swojskie Wyroby Osieki – Andrzej Łucka

Lokalny producent naturalnych wędlin, kiełbas i innych produktów z mięsa wieprzowego, wołowego, drobiu i dziczyzny oraz wyrobów rybnych, jak również gotowych wyrobów spożywczych (pierogi, smalec).

Rodzinna i tradycyjna receptura wyrobów.

Konopiejka. pl

Lokalny producent z Sianowa

Konopie było używane od tysięcy lat. Najczęściej znamy ich zastosowanie w przemyśle włókienniczym . Jednak nasi przodkowie wiedzieli jak wykorzystać całą roślinę. Ostatnie lata to prawdziwy renesans i odkrywanie jej zalet na nowo. Okazuje się, że poza doskonałym włóknem, pysznym i odżywczym ziarnem konopie skrywają także moc w kwiatostanach i liściach. Konopie są też lecznicze – olej konopny czy herbatka. Przygoda Konopiejki z konopią zaczęła się na Folk Film festiwal i Kiermaszu smaków w Sianowie . Wtedy własnie wyszliśmy z pierogami konopnymi,a było to 6 lat temu. W naszej ofercie mamy ciastka , babeczki, ciasto, nutella, pierogi, trufle, mleko, pierogi, herbatka, a także krem – wszystko z konopi.

Środowiskowy Dom Samopomocy „SZANSA”

Uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy „SZANSA” tworzą, często z wielkim trudem i mozołem prace w pracowni rękodzieła. Powstają tam wielobarwne ptaszki, kurki, biżuteria, upominki na różne okazje i dekoracje, które rozweselą każde wnętrze. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas Folk Festiwalu.

W przyszłą sobotę w trakcie Kiermaszu Smaków spotka Was wiele niespodzianek, dzisiaj uchylimy rąbka tajemnicy i przedstawimy kolejnych wystawców. Pora na gastronomiczną przygodę! ???

Kolejna trójka bohaterów:

▶️??Pyszne sery – Statkiewiczówka- sery zagrodowe
▶️??Domowe przetwory – Jadwiga Dubaniewicz
▶️??Naturalne wypieki – Zagroda u Dany

Zapraszamy do galerii gdzie znajdują się pełne opisy wystawców, a na dniach ujawnimy kolejnych uczestników!

Statkiewiczówka- sery zagrodowe

Naturalne sery z Pomorza. Są w 100% produktem lokalnym. Ich największą wartością jest surowiec – zdrowe, dobre i świeże mleko. Oprócz możliwości kupienia serów domowych, będzie też dostępny ser parzony ręcznie, z grilla na ciepło z żurawiną. Do zobaczenia na miejscu!

Dodatkowe informacje można znaleźć na naszym profilu FB i stronie – www.seryswolowo.pl

Jadwiga Dubaniewicz

Moją pasją od kilku lat jest wytwarzanie domowych zdrowych syropów, soków, przetworów. Owoce Zioła które stosuję większości pochodzą z mojego ogrodu. Bez chemii a receptury jakie stosuję są stare przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dodatkowo oferuję domowe ciasta i kawę na Kiermaszu Smaków

Wiejska Zagroda u Dany

Do tej pory nie wiemy czy bardziej kochamy piec nasze chleby czy stado kóz z naszej zagrody w Chudaczewie, dzięki którym wytwarzamy ser, masło i śmietankę. 
Dlatego serdecznie Państwa zapraszamy do naszego stoiska i sami oceńcie co wychodzi nam najlepiej.

Kiermasz Smaków już tuż-tuż, dzisiejsza trójka zabiera nas w artystyczną podróż po krainie rękodzieła, zróżnicowane materiały oraz techniki – zawsze urzekający rezultat!

Nasi kolejni wystawcy to:

▶️??Wyjątkowe świeczniki – Dom Seniora w Sianowie
▶️?✒️Decoupage’owe skarby – Manufaktura niezwykłości
▶️??Artystyczne drobiazgi – Sianowska Akademia Seniora

Zapraszamy do galerii gdzie znajdują się pełne opisy wystawców, a na dniach ujawnimy kolejnych uczestników!

Dom Seniora w Sianowie

Zapraszamy do stoiska na zakupy rękodzieła: kotki, szkatułki, anioły, serduszka, świeczniki malowane,ozdabiane decoupage, szyte.
Dla każdego coś niepowtarzalnego na prezent.

Manufaktura Niezwykłości

Stoisko rękodzieła „Manufaktura Niezwykłości” zaprasza. Proponujemy różnorodne wyroby wykonane technikami mieszanymi, w tym decoupage i techniki malarskie.

Stowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora

Chcieliśmy Państwa zaprosić na nasze stoisko na Kiermaszu Smaków, na które przygotowaliśmy dla Państwa: herbaciarki, szkatułki, podstawki pod kubki i zakładki do książek. Wszystko przygotowane podczas zajęć z rękodzieła, a do tego pyszne ciasta!

Już pojutrze będziecie mogli spróbować wszystkich specjałów naszych wystawców, dzisiaj kolejna porcja, aż ślinka cieknie i oczy się radują! ??❤️

Nasze dzisiejsze gwiazdy to:

▶️??Przepyszne miody – Mistrz Pszczelarski Piotr Kogut
▶️??Naturalne lody – Pracownia Lodów
▶️??Folkowe wyroby – Stowarzyszenie KLUB RODZINY z Sianowa

Zapraszamy do galerii gdzie znajdują się pełne opisy wystawców, a już niebawem w trakcie weekendu 5-7 lipca widzimy się na miejscu w Sianowie!

Mistrz Pszczelarski Piotr Kogut

W mojej ofercie znajdą Państwo: miód gryczany, lipowy, nektarowo-spadziowy, wielokwiatowy, czy rzepakowy. Polecam również: propolis i pyłek.

Pracownia Lodów

No i jak tu nie zajrzeć do nas, kiedy uśmiecha się do nas porcja lodów PTASIE MLECZKO?? ?
Na Kiermasz Smaków przygotujemy KAWOWE Z BEZĄ oraz JOGURT Z MALINAMI ♥️
Do zobaczenia, Lodojady!

Stowarzyszenie KLUB RODZINY z Sianowa

MamyFOLK bo wszystkie jesteśmy mamuśkami, po drugie uwielbiamy folkowe klimaty i po trzecie mamy folkowy festiwal w Sianowie.

Serdecznie zapraszamy do naszego stoiska na którym zaprezentujemy nasze wyroby: worki, torby, opaski, chusty, poszewki, serducha,spódniczki, bransoletki, fartuchy, świece drewniane i szklane, czapki, kominy.

Uwaga…wśród wszystkich kupujących wylosujemy nagrodę.

Nieodłącznym elementem Folk Film Festiwalu jest Kiermasz Smaków????, uliczka w której możesz zagubić się na dłużej kosztując rzemieślniczych specjałów i podziwiając ręcznie tworzone małe dzieła sztuki.

➡️Jeśli jesteś chętny do pokazania efektów swojej ciężkiej pracy i podzielenia się nimi z setkami gości naszego festiwalu, nie zastanawiaj się, nabór na stoiska wystawiennicze już trwa⏰.

W trakcie obecnej edycji Kiermaszówki dostępne będą od piątku do niedzieli (5-7 lipca). Niespodzianka od nas – stoiska dostępne są ?bezpłatnie?, wystarczy zgłosić swoją chęć w postaci zgłoszenia drogą mailową?: kiermasz@folkfilm.pl lub telefoniczną☎️: 600 512 871. Do zobaczenia na Folk Film Festiwalu już na początku lipca!??❤️

Skip to content