Szukaj

Kiermasz 2016

Po raz pierwszy na Folk Film Festiwal w Sianowie odbył się Kiermasz Smaków, w ramach którego odbył się konkurs na „Najlepsze pierogi Pomorza Środkowego”. Do konkursu zgłoszono aż 30 pierogów. Dlatego też jury konkursowe nie miało łatwego zadania. Kulinarne zdolności oceniał Artur Barciś, Maciej Berlicki, Jan Kupczak oraz Elżbieta Biliczak. Jury oceniało smak, jakość ciasta oraz wykonanie potrawy w skali od 0 do 5. Po degustacji i podliczeniu punktów jury postanowiło przyznać następujące nagrody I miejsce – Pani Katarzyna Łucka , II miejsce – Pani Zofia Olejarz, III miejsce – Pani Bogumiła Ozimek.

Tego popołudnia można było kupić różnego rodzaju smakołyki i wyroby z rękodzieła. Na stoiskach w ofercie były produkty żywnościowe domowego wyrobu m.in. wędliny, sery, chleb, smalec, a jako nowość można było nabyć produkty wykonane z konopi jadalnej.

DSC_0785DSC_0787DSC_0788DSC_0789DSC_0768DSC_0790DSC_0822 (Copy)DSC_0826 (Copy)DSC_0824 (Copy)DSC_0827 (Copy)DSC_0833 (Copy)DSC_0835 (Copy)DSC_0836 (Copy)DSC_0837 (Copy)DSC_0838 (Copy)DSC_0840 (Copy)DSC_0863 (Copy)DSC_0875 (Copy)DSC_0877 (Copy)

pieróg

Zaproszenie na Kiermasz Smaków

Zapraszamy do udziału w organizowanym 8–9 lipca br., przez Centrum Kultury w Sianowie, Kiermaszu Smaków z udziałem lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz w konkursie na „Najlepsze pierogi Pomorza Środkowego”.

Od 2014 roku w Sianowie, z inicjatywy Macieja Berlickiego, Burmistrza Miasta i Gminy oraz Aleksandry Kowalczyk, dyrektor Centrum Kultury w Sianowie organizowany jest Folk Film Festiwal – Festiwal Filmów o Wsi.

Folk Film Festiwal składa się między innymi z Konkursu Filmów Wiejskich Kokofy, prezentacji artystów różnych dziedzin, związanych z kulturą wiejską, pokazów filmowych, koncertów, spotkań z gwiazdami kina. Program imprezy jest bardzo bogaty.

Formułę festiwalu poszerzamy w tym roku o kolejne wydarzenie towarzyszące. Stąd pomysł na zorganizowanie na terenie miasteczka festiwalowego (w centrum miejscowości) Kiermaszu Smaków – z produktami regionalnymi.

Zależy nam na promocji lokalnych producentów żywności wytwarzanej przy zastosowaniu tradycyjnych polskich receptur.

Zapraszamy do skorzystania z oferty udziału w kiermaszu. Gwarantujemy miejsce handlowe, bezpłatne stanowisko (drewniana wiata, z miejscem sprzedaży), jak najlepszą ekspozycję targową.

III Folk Film Festiwal odbędzie się 7–10 lipca 2016 roku. Kiermasz czynny będzie 8 i 9 lipca, czyli w piątek i w sobotę, w godz. 10:00–20:00.

Konkurs na „Najlepsze pierogi Pomorza Środkowego”

Pierogi można przyrządzać na sto sposobów. Znane są w co najmniej 10 kuchniach świata. Jednak nikt tak dobrze nie zna się na pierogach jak Polacy. Charakterystyczną potrawę z ciasta podajemy na stołach już od XIII wieku.

Znasz sekret najsmaczniejszych pierogów? Potrafisz je przyrządzać jak nikt inny? Czujesz się na siłach stanąć w szranki z innymi kucharzami? Weź udział w konkursie na „Najlepsze pierogi Pomorza Środkowego”. W jury – gwiazdy, kucharze. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest częścią Kiermaszu Smaków, imprezy towarzyszącej III edycji Folk Film Festiwal w Sianowie. Odbędzie się 8 i 9 lipca 2016 roku, czyli w piątek i sobotę, w godz. 10:00–20:00.

Zapraszamy do udziału nie tylko w konkursie, lecz także w samym kiermaszu. Gwarantujemy miejsce handlowe, bezpłatne stanowisko (drewniana wiata, z miejscem sprzedażowym) i jak najlepszą ekspozycję targową.

Najlepsze pierogi

Skip to content